Sálavá topidla v domácnosti

Jak si zatopit slunečními paprsky u Vás doma

V bytech vytápěných elektřinou jsou nejčastěji nainstalovány přímotopy. Elektrický přímotop má však řadu nevýhod. Hlavní nevýhodou je, že ohřívá vzduch, který stoupá vzhůru ke stropu  a teprve pozvolna ohřívá celou místnost. Rozdíl teplot mezi podlahou a stropem bývá větší  7 stupňů. Takže zatímco na hlavu je horko, nohy nám mrznou. Ohřátý vzduch se také ztrácí větráním. Komfortnější a levnější alternativou se tak stávají sálavá topidla, která pracují na principu sálání tepla. Topidlo neohřívá vzduch, ale předměty, podlahu, zdi a stropy. Bylo naměřeno, že uspoří min. 30 % elektrické energie a zároveň nedochází prakticky k žádnému kolísání teplot při porovnání s přímotopem. To je jev známý všem uživatelům přímotopů. Když topí, je horko, v momentě, kdy se topit přestane, okamžitě se dostaví pocit zimy. Lidé pak nastavují na přímotopu vyšší teplotu a tím vznikají i vyšší ztráty. U sálavých topidel tento jev nenastává.

 vytápění doma

Jedna z největších výhod, kterou uživatelé sálavých topidel ocení, je vysoušení zdí. Při vytápění přímotopem je vzduch teplejší než zdi, a tak se vlhkost sráží na chladnějších místech a často vznikají plísně. U sálavých topidel je to přesně naopak. Zdi jsou teplejší než vzduch, a proto vysychají. Suché zdi pak daleko lépe izolují a dochází k dalším úsporám. Další výhodou sálavých topidel je snadná a levná regulace. Sálavé topidlo může jednoduše temperovat na 10 až 12 °C i udržovat nezámrznou teplotu. Sálavými topidly tak můžeme výborně vytápět nejen byty a domy, ale i chalupy a chaty. Ti, co užívají chalupu i v zimě si po příjezdu velice brzy zvýší teplotu na teplotu komfortní. Pro náročnější existuje i možnost dálkového zapnutí přes mobil.

Sálavými topidly můžete vytápět nejen celou chalupu nebo její část – třeba koupelnu, ale i venkovní terasu nebo altán, garáž i dílnu.

Cena elektřiny v posledních letech stále klesá, naproti tomu cena plynu, dřeva a uhlí prudce stoupá. Při použití sálavých topidel může být vytápění elektřinou levnější než plynem a srovnatelné dokonce i s topením uhlím. Započteme-li pořizovací náklady a údržbu vychází topení sálavými topidly daleko levnější než tepelná čerpadla. Pořizovací náklady např. sálavých topidel jsou ve srovnání s ostatními zdroji tepla daleko levnější a topidla navíc nepotřebují žádnou údržbu nebo třeba vymetání komínů.

Topidla s keramickou deskou jsou ideální pro vnitřní použití, např. v obývacím pokoji nebo ložnici, kde dáváme přednost méně intenzivní, jemnější formě tepelné úrovně a kde není žádoucí další světelný zdroj.

Jak zatočit s vlhkostí na chalupě

Sálavá topidla nejen doma

 

Podívejte se v našem e-shopu také na výběr nejvhodnějších topidel do domácnosti.

DOPORUČENÁ TOPIDLA

V koupelně hodně záleží na okamžitém tepelném komfortu. Sálavé topení vás před sprchováním nebo koupelí nezdrží ani o vteřinu! Domů, na chatu i na chalupu si vyberete elegantní topidlo s moderním designem vhodné  i pro menší prostory.

Podívejte se v našem e-shopu také na výběr nejvhodnějších topidel do domácnosti.

DOPORUČENÁ TOPIDLA

Ne vždy se vyplatí technické místnosti trvale vytápět, a tak rádi využijete originální vlastnost sálavých topidel vytvořit okamžitou tepelnou pohodu opravdu kdykoliv a kdekoliv. Topidlo lze nasměrovat na určitou zónu, v níž se momentálně pohybujete, zbytečně nevytápíte celý prostor dílny.  Zde jsou vhodné také různé varianty přenosných sálavých topidel, která jsou lehce přemístitelná. Topidla navíc můžete využít i k vysoušení zdiva nebo různých materiálu.

Podívejte se v našem e-shopu také na výběr nejvhodnějších topidel do domácnosti.

DOPORUČENÁ TOPIDLA

Stylová topidla s jednoduchým designem jsou ideálním řešením pro efektivní vytápění teras, pavilónů či kuřáckých prostor.

Podívejte se v našem e-shopu také na výběr nejvhodnějších topidel do domácnosti.

DOPORUČENÁ TOPIDLA

RÁDI VÁM PORADÍME S VÝBĚREM SPRÁVNÉHO TOPIDLA

Zavolejte nám na naši infolinku 485 130 303.

Rádi Vám poradíme a zpracujeme návrh vytápění Vašeho prostoru zcela ZDARMA.