Sálavá topidla ve firmě

Topte jen tam, kde to potřebujete

Zaměstnanci ve skladech, výrobních halách a dalších, třeba i venkovních prostorech velice často trpí teplotní nepohodou. Vytápět vše, co je pod střechou, je v době všeobecných úspor značně neekonomické a mnohdy i nemožné. Přitom je potřeba zajistit kvalitní pracovní prostředí pro zaměstnance a mnohde i pro technologie a skladované zboží. Díky novince v podobě sálavých topidel s quartzovými lampami však existuje jednoduché řešení.

 

Již delší dobu je známé, že infračervené vytápění má značné výhody proti konvekčnímu vytápění sdílením tepla od ohřívaného vzduchu. Neustálé zlepšování zdrojů infračerveného záření vede k jejich stále vyšší účinnosti. K nejlepším typům infračervených zářičů v současné době patří sálavá topidla s parabolickými hliníkovými reflektory, vyráběné např. firmami Tansun a Burda.

Vzhledem k bodovému charakteru záření je možné velmi snadno realizovat s pomocí těchto lamp tzv. zonální vytápění, kdy je vytápěna jen relativně malá část prostoru, ve které se např. pohybují pracovníci. Zbytek prostoru být vytápěn nemusí. Jak zajistit teplo a tepelnou pohodu v dílenských provozech pneuservisů, autoservisů, ve výrobních halách a průmyslových otevřených prostorách?

Teplovzdušné fukary, tzn. „sahary“ nejrůznějšího technického provedení, jsou sice pro jakýsi dojem tepla v pneuservisu dosud jedním z nejrozšířenějších řešení, ale přiznejme si, že také jedním z nejméně efektivních. Proud teplého vzduchu v otevřeném prostoru velmi rychle vyvětrá, jeho dosah je pouze několik metrů (o prašnosti nemluvě) a hlučnost „sahary“ je většinou obtížným doprovodným jevem celého topného procesu. V podstatě neustále otevřená vjezdová vrata, opakované vjezdy a výjezdy aut jsou příčinou toho, že i jedno z kdysi používaných řešení, tepelná vzduchová clona, je vedle technické náročnosti v provozu servisní dílny zcela neefektivní. Sálavá topidla, která ohřívají pracovníky a nikoliv vzduch, jsou optimálním řešením.

 

Speciální řada topidel pro komerční využití především v průmyslu pro venkovní kryté prostředí, nebo vnitřní prostředí.

Podívejte se v našem e-shopu také na výběr nejvhodnějších topidel do firmy.

DOPORUČENÁ TOPIDLA

Topidla určená pro vnitřní prostředí produkující rovnoměrné a příjemné teplo.

Podívejte se v našem e-shopu také na výběr nejvhodnějších topidel do firmy.

DOPORUČENÁ TOPIDLA

Při zasychání různých povrchových úprav či pro udržení správné pracovní teploty své uplatnění sálavá topidla naleznou také v autoservisech, dílnách apod.

Podívejte se v našem e-shopu také na výběr nejvhodnějších topidel do firmy.

DOPORUČENÁ TOPIDLA

RÁDI VÁM PORADÍME S VÝBĚREM SPRÁVNÉHO TOPIDLA

Zavolejte nám na naši infolinku 485 130 303.

Rádi Vám poradíme a zpracujeme návrh vytápění Vašeho prostoru zcela ZDARMA.