O Společnosti

Firma Able Electric, spol. s r.o. byla založena v roce 1991 jako obchodní firma. Od počátku se specializuje na dovoz zboží s vyšší přidanou hodnotou pro zákazníka, zboží, které je mimořádné, nebo zboží od výrobců, kteří jsou nejlepší v oboru. Takové zboží uvádí na trh, prodává a distribuuje.

 

Able Electric

Mimo jiné je naše společnost  Able Electric výhradním distributorem značek Bionaire®, CrockPot®, FoodSaver® patřících do portfolia americké společnosti Jarden (www.jarden.com) a již 15 let prodejcem výrobků firmy Dyson Limited (UK). V počátcích se firma Able Electric, s.r.o. zaměřovala spíše na produkty pro koncové zákazníky, vesměs z oblasti zdravého životního stylu, jako jsou čističe a zvlhčovače vzduchu Bionaire, vysavače Dyson apod. V posledních letech jsme rozšířili naši nabídku o produkty z oblasti B2B. Jedná se o systémy elektrického sálavého vytápění pro výrobní provozy a haly, zde zastupujeme značky Tansun (UK), Burda WTG (DE), Heatscope® a Warmwatcher a od roku 2008 osušovače rukou Dyson Airblade od firmy Dyson (UK).
Firma Able Electric, s.r.o. je rovněž evropským distributorem značek EZIDRI a ANUKA od novozélandské firmy Hydraflow Industries. Tyto značky Able Electric exportuje do Německa, Francie, Dánska, Italie, Maďarska a Slovenska.

 

Firma od svého založení existuje stále ve stejném složení a nikdy proti ní nebyl veden žádný soudní spor.
Od počátku firma Able Electric, s.r.o. spolupracuje se svoji sesterskou firmou Řídící systémy, spol. s r.o., sídlící na stejné adrese. Firmy spolupracují tak, že Able Electric spol, s r.o. zastupuje uskupení firem směrem k zahraničí a dováží zboží, zatímco Řídící systémy zajišťují provoz v tuzemsku a poskytují veškerý servis. Generálním ředitelem obou firem je Ing. Ivo Borovec, který je zároveň jednatelem obou firem.

 

V SOUČASNÉ DOBĚ jsme dovozcem těchto produktů:

  • Sálavá topidla TANSUN, BURDA, HEATSCOPE®, SmartHeater, WARMWATCHER
  • Čističky a zvlhčovače vzduchu BIONAIRE
  • Pomalé hrnce CrockPot® a svářečky fólií FOODSAVER
  • Sušičky ovoce a zeleniny EziDri
  • Elektrické tlakové hrnce Avair ELLA LUX
  • Elektrické udírny ANUKA
  • Osoušeče rukou Dyson Airblade
  • Cirkulátory vzduchu a ventilátory BIONAIRE